8 Ocak 2012 Pazar

Aynalar Koridorunda Aşk ...

                                           Aynalar Koridorunda Aşk ...


                                 
                                              Yeni baskı                                              İlk baskı


Psikiyatrist yazar Mustafa Ulusoy'un yazdığı bu kitapta kendime dair birçok şey bulmuştum. Bazı cümleler işte aynen beni ifade ediyor dediğim nadir kitaplardan biri. Hayatla ,psikolojinin içiçeliğini gösteren kitapta yazar kendi deneyimlerini başka bir gözle ve değişik şekilde aktarmış. Sizin de küçük şeylere,psikolojiye,insan ilişkilerine vs. dair bir ilginiz varsa bu kitabı kesinlikle okumalısınız..beğeneceğinizi umut ediyorum :)


Mustafa Ulusoy'un sitesinden;

Caddede bir terapist yürüyor; insanları gözlemleyen ve yaşadıkları mutsuzluğun nedenlerini anlamaya çalışan bir terapist. 

Dr. Mavi, Aynalar Koridorunda Aşk’ın kahramanı. Hepimizin yaşadığı duygusal karmaşaları tecrübe eden, varoluşun özünü anlamaya çlışan Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı da. Ve vitindeki aksini inceleyenyüksek ökçeli kırmızı ayakkabılı kadın, etrafın ilgisini çekmek için sarmaş dolaş gezen sevgililer, önündeki arabayı sollayamayınca kendini değersiz hisseden BMW sürücüsü. Birer varoluş mabedi haline gelmiş kafeler, restoranlar ve buraları dolduran insanlar. Milyonlarca imge. İmgelerde varoluşunu arayan insanlar. Aynada kendini gördüğünü zanneden ama Beyaz’ın söylediği gibi asla görmeyecek olan, restoranda yemek yiyen kadın…
Narsistleşmiş benliğin mabedine hapsolup kendi varoluş gerçekliklerinden uzağa düşenler, içlerindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışıyorlar. 
Peki, aşk insanın kalbini doldurmaya yeter mi? Sonsuz sevilme, değerli görülme ihtiyacını duyan insanın kalbini kim nasıl doldurur? 

Dr. Mavi, Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı, rüyaların, gerçeklerin ve aynaların izini sürerek bu sorunun cevabını arıyorlar… 

Aynlar Koridorunda Aşk artık Tİmaş yayınlarında!
www.timas.com.tr
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder